Advent po račanských pivnicách (14.12.2019)

december 2, 2019 09:15 · 4 minúty čítania

Račiansky vinohradníckeho spolok a OZ Terroir Rača vás pozýva na II. ADVENT PO RAČANSKYCH PIVNICÁCH. Po veľmi dobrých ohlasoch z troch ročníkov Špacírky po račanských pivnicách a minuloročného Adventu po račanských pivnicách vám chcú priblížiť predvianočnú, ale hlavne sviatočnú atmosféru starých i novovybudovaných pivníc a pozvať do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne ochutnáva.

Termín: 14.decembra 2019 od 12:00 do 20:00 hod.
Miesto: Bratislava – Rača
Vstupné: 20€ (lístky sa objednávajú cez info@rvspolok.sk a kupujú v Račianskej Vinotéke a vo Vinárstve Miloš Máťuš)

Systém akcie sa mení na takzvaný kupónový, ktorý sa osvedčil na tohtoročnej 3. Špacírke po Račanských pivnicách. Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (kapsička, vstupenka, kupóny, pohár s mierkou), bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch. Vo vnútri pasu bude mať štartovací balíček kupónov v hodnote 40 kusov po 0,25 €. Za tieto kupóny si bude môcť zaplatiť jednotlivé vzorky vína vo vopred označených pivniciach na mape pasu. V prípade, že sa mu tieto kupóny minú, u každého vinára bude možnosť si zásobu kupónov doplniť a pokračovať v ochutnávaní vín a kochať sa krásami jednotlivých pivníc.

V tomto ročníku sa podarilo zaradiť 19 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 21 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Na štatúte tohto jedinečného podujatia sa nič nemení, znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Svoje pivnice otvoria títo vinári:

Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Michal Kompauer, Peter Adamko, Eduard Brychta, Martin Wengh, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, František Krajčirovič a Miloš Máťuš.

K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Róbert Witkovský (Pivnica hotela Bivio), Michal Kollár (Račianska vinotéka), Ľubica Lednárová, Ivan Holík, Benedikt Žitný a Juraj Vladár (Obecná pivnica).

Okrem návštevy po jednotlivých pivniciach budú mať účastníci možnosť navštíviť znamenité miestne reštaurácie. Samozrejmosťou je, že na túto akciu pripravia tie najlepšie jedlá svojich šéfkuchárov.

Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:

  • Reštaurácia Sedmička
  • Reštaurácia Jennyv
  • Reštaurácia Račiansky dvor
  • Hotel a Reštaurácia BIVIO
  • Záhradná reštaurácia Šinweg (after párty Červená lisovňa)

Sprievodnou akciou podujatia bude Adventný večer v Červenej lisovni pri NKD v čase 20:00 – 24:00 hod., kde bude záverečná veselica s hudobnou produkciou, platenou ochutnávkou račianskych vín a gastronómie (záhradná reštaurácia Šinweg). Záverečná veselica bude prístupná aj pre otvorenú spoločnosť, tzn. že nielen držitelia pasov budú môcť pokračovať v spoznávaní kvality račianskeho vína, ale aj milovníci vína, ktorí si nestihli zabezpečiť vstupenky .


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.