ADVENT PO RAČANSKÝCH PIVNICÁCH (15.12. 2018)

november 22, 2018 05:44 · 3 minúty čítania

Račiansky vinohradnícky spolok a OZ Terroir Rača vás pozývajú na ADVENT PO RAČANSKYCH PIVNICÁCH. Po veľmi dobrých ohlasoch z dvoch ročníkov Špacírky po Račanských pivnicách prichádza predvianočná, ale hlavne sviatočná atmosféra starých, a aj tých novovybudovaných pivníc.

Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (vstupné: 20€ - v cene vstupenka, pohár a roľnička), bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov. Do prvého ročníka tejto akcie sa podarilo zaradiť 17 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 21 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Svoje pivnice otvoria títo vinári:

Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Martin Wengh, Michgal Kompauer, Andrej Máťuš, Eduard Brychta, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Róbert Witkovský, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, František Krajčirovič a Miloš Máťuš.

K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače - Michal Kollár (Račianska vinotéka), Ľubica Lednárová, Ivan Holík, Benedikt Žitný a Juraj Vladár (Obecná pivnica).

Okrem potulky po jednotlivých pivniciach budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili a podporujú takmer všetky akcie, ktoré sa organizujú v MČ Rača:

Reštaurácia Sedmička
Reštaurácia Jenny
Reštaurácia Račiansky dvor
Hotel a Reštaurácia BIVIO
Záhradná reštaurácia Šinweg (after párty Červená lisovňa)

Čaká vás aj sprievodná akcia podujatia - Adventný večer v Červenej lisovni pri NKD, v čase 19:00 - 24:00 hod., kde bude záverečná veselica s hudobnou produkciou, platenou ochutnávkou račianskych vín a gastronómie (záhradná reštaurácia Šinweg). Záverečná veselica bude prístupná aj pre otvorenú spoločnosť, tzn. že nielen držitelia pasov budú môcť pokračovať v spoznávaní kvality račianskeho vína, ale aj milovníci vína, ktorí si nestihli zabezpečiť vstupenky.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.