Danube Wine Day priniesol zaujímavé masterclass-y

december 10, 2019 01:55 · 2 minúty čítania

V utorok 26. novembra 2019 sme prijali pozvanie na degustačné podujatie Danube Wine Day. Táto akcia bola súčasťou projektu Danube Wine Challenge - súťaže vín, ktorá sa tento rok dostala pod patronát OIV (Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno). Okrem voľnej Galadegustácie viac ako 160 vín, ktoré osobne prezentovalo vyše tridsať vinárov a dovozcov (ktorí zabodovali na tohtoročnej súťaži), pripravili organizátori aj sprievodný program v podobe zaujímavých masterclass-ov.

Prvým bol MASTERCLASS víťazných vín na súťaži Danube Wine Challenge, ktorý viedli Elisabeth Gabay MW a Edita Ďurčová DipWSET & WA. Špeciálnymi hosťami boli aj významné osobnosti spojené so slovenským vínom - šľachtiteľka viniča Ing. Dorota Pospíšilová a geológ prof. Ivan Kraus. Zaujímavosťou bolo aj to, že sa vína degustovali z pohárov od slovenskej spoločnosti RONA (línia UMANA), ktoré vznikli v spolupráci s Mauriziom Dante Filippim - najlepším somelierom Talianska v roku 2016, ktorý ich na tomto masterclass-e aj osobne predstavil.

Druhý Masterclass niesol názov "Veľké červené vína z Burgenlandu" a viedli ho Christian Zechmeister, WA, DipWSET a Georg Schweitzer, WA, DipWSET zo združenia Wein Burgenland.

Oba masterclass-y hodnotíme veľmi pozitívne, boli skvelo pripravené a priniesli veľa zaujímavých informácií. Dozvedeli sme sa aj to, že špičkové červené vína začali rakúski vinári vyrábať len v nedávnej minulosti. Chcelo to predovšetkým veľa vzdelávania, následnej praxe a v neposlednom rade aj propagácie zo strany vinárskeho združenia Wein Burgenland.

Celkovo toto podujatie navštívilo okolo tristo vinárskych profesionálov a milovníkov vína, ktorí si určite prišli na svoje. Nielen na spomínaných masterclass-och, ale aj na Galadegustácii slovenských i zahraničných vín.

Organizátorom podujatia Danube Wine Day a súťaže Danube Wine Challenge držíme palce v ich ďalšej práci, ktorá významne pomáha nielen propagácii slovenských vín, ale aj našej krajiny ako destinácie pre vinársku turistiku.


Viac fotografií z podujatia >>


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.