Deň otvorených pivníc 2021

október 1, 2021 02:56 · 2 minúty čítania

Malokarpatskí vinári vás opäť pozývajú do svojich pivníc. Príďte si vychutnať vína mladé, ale aj tie čo už pár mesiacov zrejú v sudoch.

Termín:
19.11.2021 (piatok) ... 14:00 - 21:00 hod.
20.11.2021 (sobota) ... 12:00 - 21:00 hod. 

Začiatok vašej vínnej cesty môže byť na Devíne, kde ochutnáte nielen hroznové, ale aj typické ríbezľové vína. Najlepšiu Frankovku v regióne ochutnáte zase v Rači. Najviac historických pivníc ponúka Svätý Jur. Najstaršou pivnicou je Renesančný dom, ktorý už pred 500 rokmi prebúdzal v ľuďoch vo svojich kamenných pivniciach chuť na dúšok vína. Po prvý krát bude mať možnosť spoznať novozrekonštruovaný nádherný Pállfyho kaštieľ. Zo Svätého Jura cez zastávku v Grinave nazriete do starého vinohradníckeho klenbového domčeka z r. 1887. Hneď oproti však na porovnanie nájdete moderný vinársky schowroom. Cesta za vínom vedie ďalej  cez Limbach, kde môžete ochutnať preslávený Silván. Pezinok vás privíta majestátnou Zámockou pivnicou. V Modre je zase najviac pivníc, ktoré hravo prejdete pešo, a posledným mestom je Trnava, kde navštívite jednu z najznámejších vinárskych firiem tohto regiónu. Samozrejme vaše putovanie môže  začať práve aj tu. Pivníc je veľa, každá je iná, v každej vás čaká jedinečný príbeh vinára.

Deň otvorených pivníc však nie je len o víne, je o krásnej vinicami posiatej krajine, o regionálnej gastronómii, často pripravenej práve šikovným vinárom, či sprievodnom programe v podobe hudby.

Počas dvoch dní sa história strieda s prítomnosťou a otvára svoje dvere a brány do 130 pivníc v 25 mestách a obciach Malokarpatského regiónu.

Cena: 50€/osoba (v cene je zahrnutý 25€ bonus na nákup vína)

Predaj vstupeniek >> mvc.sk

foto: mvc.sk


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.