Deň vínnych pivníc v Trnave (20.10.2018)

september 14, 2018 12:49 · 3 minúty čítania

Aj v roku 2018 budú môcť šťastní majitelia vínnych pasov nielen degustovať ušľachtilý mok, ale aj spoznávať podzemné priestory historického centra Trnavy. Už po šestnásty krát sa 20. októbra 2018 od 13:00 hod. otvoria brány trnavských vínnych pivníc, aby prichýlili 60 vinárov zo Slovenska i Moravy, a takmer osem stovák milovníkov kvalitného vína. Vinársku ponuku tiež rozširujú špecifické nevinárske produkty ako sú mäsové výrobky, údeniny, párky, kvalitné syry, rôzne delikatesy a čokoláda podávaná špeciálne k vínu.

Nespornou prednosťou Dňa vínnych pivníc v Trnave je blízkosť pivníc a iných degustačných priestorov. Všetkých 33 pivníc sa totiž nachádza medzi hradbami, v nádhernom historickom centre starej Trnavy. Takže tí čo sa rozhodnú degustovať produkty čo najviac vinárov a navštíviť čo najviac pivníc, pokojne to zvládnu bez auta a veľkej obety nútene abstinujúceho šoféra.

Recept na putovanie po vínnych pivniciach je jednoduchý. Treba si včas zaobstarať vstupenku - vínny pas, ku ktorému dostane majiteľ taštičku s degustačným pohárikom, pero na poznámky, tašku na nakúpené vína a identifikačnú pásku na ruku, ktorá majiteľa oprávňuje k voľnej degustácii vystavovaných vín vo všetkých sprístupnených priestoroch. Vo vínnom pase nájdete mapku historického centra Trnavy aj s vyznačenými pivnicami a zoznamom vinárov.

Čo sa týka vínnych pasov, práve u nich nastali v tomto roku značné zmeny. V prvom rade sa organizátori rozhodli dať do predaja menší počet, len 780 kusov. Toto číslo nie je náhodné, keďže tento rok si pripomíname 780. výročie významnej udalosti trnavských dejín - v roku 1238 sa Trnava ako prvá spomedzi miest na dnešnom území Slovenska stala slobodným kráľovským mestom.

Druhou veľkou zmenou je nižšia cena vínnych pasov. Napriek tomu, že počet pivníc atakuje rekordné ročníky a počet záväzne dohodnutých vinárov ich dokonca prekonáva, cena klesla na 30 eur. V tejto cene je zahrnutý aj 10 eurový bonus (2-krát 5 euro) na kúpu vín. Majitelia vínnych pasov totiž budú mať, tak ako každý rok, možnosť zakúpiť si obľúbené vína za kupóny z vínneho pasu alebo za hotovosť.

Vstupné: 

Záujemcovia o kúpu vínnych pasov si ich môžu záväzne objednať od 3.9.2018 do 21.9.2018, buď e-mailom na vincech.tt@gmail.com, alebo SMS na telefónnom čísle 0904 852 020. V texte je potrebné uviesť meno, priezvisko a počet objednávaných pasov.

Podujatie každoročne láka návštevníkov nielen z Trnavy a okolia, ale aj z Čiech, Oravy, východného Slovenska, Rakúska, Holandska či Poľska, takže objednávku netreba nechávať na poslednú chvíľu. Termín objednávania môže byť ukončený skôr, po dosiahnutí stanoveného počtu maximálne 780 vínnych pasov. Samotný predaj, resp. vyzdvihnutie a uhradenie objednaných vínnych pasov začne po 24. septembri 2018.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.