Festival kráľovských vín v Skalici (1.9.2019)

júl 26, 2019 03:43 · 2 minúty čítania

Vinohradnícky spolok Skalica, v spolupráci s Občianskym združením Vínna cesta Záhorie a podporou mesta Skalica vás pozývajú na Festival kráľovských vín, ako oslavu Skalického rubína a Frankovky.

Termín: 1. septembra 2019 od 15:00 hod.

Miesto: Domu kultúry v Skalici

Vstupné: 10€ jednotlivec, 15€ manželský pár (v cene katalóg, pohárik a ochutnávky vystavených vín)

Organizátori pre Vás pripravujú vyše 100 vzoriek vín, výhradne z odrody Frankovka modrá alebo doplnených maximálne do výšky 30 % Svätovavrineckým a Modrým Portugalom v prevedení Skalický rubín. Všetky vína a hrozno naň použité sú  výhradne z viníc rozložených na území okolo kopca Vintoperk, t.j. z katastrov mesta Skalica a obcí Mokrý Háj, Radošovce, Popudinské Močidľany, Prietržka a Vrádište. Okrem pôvodu hrozna aj výroba týchto vín musí byť realizovaná na tomto území.

Okrem týchto vín, ktoré sú prezentované bezplatne v rámci festivalu, si môžu návštevníci zakúpiť vo Vínotéke, ktorá je súčasťou tohto festivalu, aj iné vína od výrobcov zo Skalickej vinohradníckej oblasti.

Pre návštevníkov bude zabezpečené občerstvenie a bohatý kultúrny program. Rozsiahle priestory Domu kultúry umožnia, aby si každý našiel svoj priestor na oddych a užil si tento festival vín naplno.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.