Festival poctivých vín 2020

september 21, 2020 04:42 · 2 minúty čítania

V Bojniciach sa uskutoční 2. ročník Festivalu poctivých vín, ktorý chce nadviazať na historické súvislosti vínnej kultúry v regióne Hornej Nitry a predstaviť milovníkom tohto lahodného moku originálne vína zo Slovenska i sveta. Festival spája zážitok degustácie poctivých vín s konkrétnym príbehom ľudí, ktorí tieto vína svojím umom a rukami tvoria, spolu s jedinečnou atmosférou mestečka s najromantickejším zámkom na Slovensku, vďaka čomu Bojnice nazývajú Avignon strednej Európy. Zároveň má snahu predstaviť najlepšie reštaurácie a vinotéky, ktoré tu dnes na gastro scéne pôsobia (sú partnermi podujatia). Deväť skvelých vinárstiev ponúkne na degustáciu svoje poctivé vína.

Termín: 17. októbra 2020 (sobota), 11:00 – 18:00 hod.
Miesto: Bojnice

9 vínnych zastávok = 9 originálnych vinárstiev = mnoho poctivého vína


Festivalová ochutnávka vín začína o 11.00 a potrvá do 18.00 hod.

Všetkých 9 vínnych zastávok je v dosahu historického centra mesta Bojnice v rámci príjemnej prechádzky pešo (orientačná mapka je súčasťou vínnej info brožúrky).

Cena degustačného pasu na Bojnický festival poctivých vín je 20,- €/osoba, pričom úplne celú sumu (20,- €) môžete použiť na degustáciu a nákup vín. V cene pasu je: degustačný pohár s logom akcie a držiakom na krk, vínna info brožúrka (zoznam vinárstiev a prezentovaných vín, mapka 9-tich vínnych zastávok na území Bojníc), 40 ks degustačných kupónov v hodnote á 0,50 €/ks. Ceny degustačných vzoriek budú rôzne podľa hodnoty vína, platidlom sú kupóny. Ďalšie degustačné kupóny je možné dokúpiť počas podujatia. Za samotný vstup na festival sa neplatí (vstupné je zdarma). 

Degustačný pas na festival je možné zakúpiť v deň konania podujatia – sobota 17.10.2020 v čase 10.00 – 16.00 hod. na adrese: Hviezdoslavova ulica č. 34 / Bencovje grunt – Múzeum remesiel, Bojnice (centrum mesta).
prípadne online: https://bojnicevino.sk/rezervacia-listkov/

- 19.30 hod. hudobný koncert - Hotel Belassi – reštaurácia (Sládkovičova ulica 46)
hudobná skupina Družina, vstup zdarma 

Pozor, limitovaný počet účastníkov festivalu - max. 333 osôb. 


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.