Hodnotíme víno: Pinot blanc - Vinárstvo Korbaš

február 24, 2019 07:31 · 2 minúty čítania

Pinot blanc (Rulandské biele) je elegantná burgundská odroda, ktorá častokrát ponúka svieže a ľahké, ale aj plné vína s tónmi kôstkového ovocia a citrusov. Ak vinár pri výrobe vína z tejto odrody využije drevený sud, víno získa eleganciu a prehĺbi sa jeho chuťový a aromatický profil o ďalšie vnemy. A presne tak je tomu v tomto prípade.

Víno je krásne nazreté, zlatistej farby s výraznou viskozitou a aromatikou tropického ovocia, teda žltého melónu a ananásu, ďalej kôstkového ovocia v podobe šťavnatej zrelej broskyne a jemne korenistej vône mandarínkovej kôry. Aromatický profil je fermentáciou a zrením v drevenom sude na kvasničných kaloch obohatené o nuansy krémovosti, dreva, sušeného kokosu, pražených lieskovcov a chleboviny.

V plnej chuti je tento Pinot suchý a jeho svieže kyseliny sú harmonicky vyvážené úrovňou cukornatosti. Na jazyku prevládajú tóny broskyne a citrusov s trvácnym záverom.

Odporúčame podávať vo vínnych kalichoch tulipánového tvaru pri teplote 12 °C k hydine, bravčovému, jahňaciemu mäsu alebo rybám.

Na zdravie!

víno hodnotil: Lukáš Záleský, somelier 


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.