Kremnická slávnosť vína (17.11.2017)

október 23, 2017 04:43 · 3 minúty čítania

17. novembra mesto Kremnica organizuje oslavy 689. výročia založenia mesta a Kremnická slávnosť vína bude ich súčasťou.

Kremnická slávnosť vína začne historickým sprievodom a „odovzdaním“ malého regálneho práva – práva predávať víno kremnickým mešťanom. Následne otvorí svoje brány 6 gotických pivníc na Štefánikovom námestí, v ktorých sa predstavia jednotliví vinári zo Slovenska, ale aj Nemecka a Talianska. Prehľadná mapka v tlačenom sprievodcovi vás jednoducho znaviguje, ako sa do pivníc k vinárom dostanete.

Degustovať ponúkané vzorky vín bude možné v čase od 14:00 – 20:00 hod.

O 15.00 hod sa v radnej sieni Mestského úradu bude konať komentovaná degustácia zameraná na stále populárnejšie slovenské novošľachtence, ktorú na úvod festivalu povedie známa enologička a medzinárodná degustátorka Ing. Edita Ďurčová. Upozorňujeme, že kapacita na túto komentovanú degustáciu je max. 40 osôb. Cena degustácie je 5,- € a je zahrnutá v cene drahšieho vínneho pasu.

VSTUPENKY

Ako vstupenka na podujatie slúži vínny pas. V predpredaji sú v ponuke 2 typy vstupeniek.

Ak si zakúpite vínny pas v hodnote 22,- €, máte garantovanú účasť na komentovanej degustácii Ing. Edity Ďurčovej. Cena základného vínneho pasu v predpredaji je 17,- €, cena vínneho pasu v deň podujatia bude 23,- €. V cene pasu je zahrnutá taška na krk s pohárom s logom akcie, samotný vínny pas s popisom vinárstiev a charakteristikami vzoriek vín a 15 ks kupónov v hodnote 0,50 €/ks. Ceny degustačných vzoriek budú 1, 2 alebo 3 kupóny podľa ceny vína. Ďaľšie kupóny si bude možné dokúpiť počas akcie v Informačnom centre mesta, alebo u označených predajcov priamo v pivniciach.

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Počas akcie sa o dobrú náladu v pivniciach postará miestna ľudová hudba Majerovci a dobová kapela Huncfut. Po skončení slávnosti vína o 20:00 hod. si v pôsobivej kočiarni mestského úradu môžete koncertom zaspomínať na legendárnu rockovú kapelu The Doors. Neodmysliteľnou súčasťou slávnosti vína budú aj gastrošpeciality od miestnych farmárov a špeciálne menu v reštauráciách na námestí.

Upozorňujeme, že počet osôb na Kremnickú slávnosť vína 2017 je limitovaný len na 350 účastníkov, preto neváhajte a objednajte si vstupenku už dnes na www.ringburger.sk alebo si ju osobne vyzdvihnite v informačnom centre mesta Kremnica.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.