Kremnická slávnosť vína 2023

november 14, 2023 09:00 · 3 minúty čítania

Dňa 17. novembra 2023, presne v deň 695. výročia založenia mesta Kremnica kráľom Karolom Robertom z Anjou, sa pre vás po štvrtýkrát otvoria gotické pivnice v domoch na Štefánikovom (Hlavnom) námestí v Kremnici. Festival otvorí historické brány o 13:00 hod a bude trvať do 20:00 hod.

Počet vinárov sa oproti minulým ročníkom nezmení - 25 vinárov z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Nemecka, Česka, Rakúska, Portugalska či Talianska sa predstaví v 17 pivniciach a mázhausoch. Spolu budete môcť ochutnať viac než 200 rôznych vín.

Cena základnej vstupenky v predpredaji je 33€. V cene je zahrnutá taška na krk s pohárom s logom akcie, vínny pas s popisom vinárstiev a charakteristikami vzoriek vín a Ringbürgerove toliare v celkovej hodnote 15€. Ceny degustačných vzoriek budú 1,2 alebo 3 toliare podľa hodnoty vína. V prípade, že sa vám toliare počas akcie minú, ďalšie si budete môcť dokúpiť v Informačnom centre, alebo u označených predajcov priamo v pivniciach. Už tradične je pre vás pripravené aj malé sladké prekvapenie, teda Atkáryho kremnický krumpel, ktorý si vyzdvihnete spolu s vínnym pasom v Informačnom centre v deň podujatia.

Predpredaj: https://www.ringburger.sk/vstupenka-z-33-ksv2023/

Ak si zakúpite vstupenku v hodnote 63€ (v predaji len 70ks !!!), máte naviac garantovanú účasť na komentovanej degustácii vín z produkcie Chateau Belá. Degustáciou vás bude viesť ikona slovenského vinárstva, sám pán Miroslav Petrech. Bude to nezabudnuteľný zážitok!


SPRIEVODNÉ AKCIE

V aktuálnom ročníku festivalu vám organizátori predstavia kremnického lokalpatriota, spoluzakladateľa Kremnického divadla v podzemí a riaditeľa Európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické Gagy Romana Vykysalého. Počas akcie sa tradične o dobrú náladu v pivniciach postará miestna ľudová hudba Majerovci. Neodmysliteľnou súčasťou slávnosti vína sú aj gastrošpeciality, nielen od farmárov, opäť priamo v pivniciach pri vinároch. Špeciálne menu si pre vás pripravia aj reštaurácie na námestí.

Po zatvorení pivníc o 20:00 hod si dáte malú pauzu na presun do Kina Akropola a od 21:00 hod. vás až do ranných hodín bude zabávať legenda DJ JULO alias PYTHON na Video Oldies Párty. Vstup na túto sprievodnú akciu bude len pre účastníkov Kremnickej slávnosti vína 2023! Kto by sa chcel ale ďalej zabávať na ľudovú nôtu, môže sa presunúť do reštaurácie Bergmann a pokračovať s ľudovou hudbou Majerovci.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.