Majstrovstvá Slovenska v sekaní sektov

február 13, 2022 07:00 · 2 minúty čítania

Pozvánka pre divákov i profesionálnych somelierov na 8. ročník majstrovstiev Slovenska v sekaní sektov.

Termín: 26. februára 2022
Miesto: Donovaly, pred Yeti Barom na Záhradišti

Sekanie sektov, champagne, prosecca a ďalších šumivých vín patrí k najzaujímavejším a žiadaným atrakciám hostí pri akejkoľvek významnej príležitosti. Zároveň je mierou hodnotenia kvality somelierskeho servisu a prezentácie šumivého vína v reštaurácii. Šabľu pri otváraní začali podľa legendy používať ako prví kozáci, neskôr keď porazili Napoleona v Rusku aj cárska kavaléria na oslavu víťazstva.

Program súťaže 26. 2. 2022:

  • 10.00 – 10.30 / Hotel Galileo**** Donovaly, registrácia súťažiacich, odbornej komisie a pozvaných hostí, welcome drink, losovanie poradia súťažiacich
  • 10.30 – 11.00 / Presun pred Yeti Bar na Záhradište. Zahájenie súťaže s krátkym príhovorom organizátorov a zástupcu produktového partnera spoločná fotografia súťažiacich s komisiou
  • 11.00 – 12.30 / Semifinále súťaže pre všetky kategórie súťažiacich
  • 12.30 – 12.45 / Vystúpenie hudobného hosťa NERIEŠ
  • 12.45 – 13.00 / Vyhlásenie troch najlepších sekáčov v kategóriách profesionálov, ktorí postúpia do finále, spoločná fotografia.
  • 13.00 – 13.30 / Finále majstrovstiev sekania s ľubovoľným predmetom (profesionáli)
  • 13.30 – 14.00 / Vyhlásenie oficiálnych výsledkov majstrovstiev, predstavenie Sekáča roka 2022, slávnostné odovzdanie diplomov a cien partnera a organizátorov súťaže. Ukončenie oficiálneho programu súťaže.


Prihlasovanie súťažiacich:
Profesionáli do termínu otvorenia súťaže na mail: enovia@enovia.sk.
V prihláške treba uviesť Meno a Priezvisko / Mobilné tel. číslo / Súčasnú pracovnú pozíciu / Názov spoločnosti, ktorú na súťaži reprezentujú.

Registračný poplatok pre súťažiacich: 20 €/súťažiaci

Kategórie pre súťažiacich: Ženy profesionálky / Muži profesionáli / Amatéri

Odborná porota bude tvorená poprednými odborníkmi z oblasti somelierstva, gastronómie a hoteliérstva. Predsedom odbornej poroty bude Ing. Vladimír Hronský - enológ, somelier a brand ambassador spoločnosti ELESKO Trading a.s.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.