MEDITRINA - degustácia vín zo súťaže s dámskou porotou (23.3.2019)

február 24, 2019 05:17 · 2 minúty čítania

Pozvánka na degustáciu vín a sprievodný program v rámci 5. ročníka medzinárodnej sútaže vín MEDITRINA, ktorá sa uskutoční 23. marca 2019 v Lidovém domě v Žabčicích (Morava).

Meditrina je rímska bohyňa zdravia a vína a vykonáva aj pomyselný dohľad nad touto medzinárodnou súťažou, v ktorej hodnotia prihlásené vzorky vín iba ženy - odborníčky v oblasti vína. Prihlásené vína budú hodnotené prostredníctvom systému ELWIS a poskytnú vinárom spätnú väzbu o kvalite ich vín z pohľadu žien. Súťaž je špecifická vo viacerých ohľadoch - napríklad limitovaným počtom vzoriek (max. 250), vyhlásením ceny pre Najlepšiu ženu enologičku, alebo špeciálnej ceny pre Najlepšiu Frankovku, ktorú zaštíti viceprezidentka Svazu vinařů ČR.

Všetky ocenené vína získajú medaily s logom výstavy a stupňom ocenenia, vrátane šampióna súťaže. Mylný dojem, že pôjde len o sladké vína, vyvrátili šampióni minulých ročníkov, ktorých ženy degustátorky vyhodnotili.

Vína z Čiech, Slovenska, Moravy, Rakúska a ďalších krajín je vždy možné všetky ochutnať na následnom slávnostnom večernom podujatí. Všetkých milovníkov vína - teda dámy aj pánov - čaká ochutnávka a sprievodný program s hudbou, odbornou degustáciou riadenou ženou degustátorkou, ukážkami sekania sektov a ďalšími prekvapeniami.

Vstupné: 350,- Kč/osoba (predaj na mieste)


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.