Ďalšie medzinárodné ocenenie pre pani Pospíšilovú

september 28, 2021 11:01 · 2 minúty čítania

Medzinárodná organizácia pre vinič a víno (OIV) so sídlom v Paríži udeľuje každoročne ocenenia za odborné publikácie z oblasti vinárstva a vinohradníctva. Porota medzinárodných vedcov udelila cenu Mentiom Spécial 2021 aj knihe zo Slovenska - Lesný vinič Vitis vinifera ssp. silvestris GMEL. a jeho výskyt na Slovensku od autorov Ing. Doroty Pospíšilovej, PhD. a Mgr. Ing. Rastislava Šimora, ktorú vydalo vydavateľstvo VEDA Slovenskej akadémie vied.

Gratulačným listom oznámil túto radostnú správu autorom a vydavateľstvu priamo generálny riaditeľ OIV - Pau Roca. V roku 2021 bolo do súťaže OIV celkovo prihlásených 60 kníh zo 40. krajín sveta, z toho 16 z nich získalo ocenenia.

"Mám veľkú radosť z ocenenia Mention Spéciale de l´OIV, catégorie Viticulture (Špeciálne pochvalné ocenenie v kategórii Vinohradníctvo). A verím, že túto radosť zdieľajú nielen autori a vydavateľ knižky, ale aj celá vinohradnícka spoločnosť Slovenska." - reagovala na ocenenia pre portál KamZaVinom.sk pani Pospíšilová a dodala -"Je to zvláštne, ale z mojich štyroch kníh som poslala do tejto súťaže dve a obidve získali ocenenie. Je to pre autora(-ov) asi najväčšie zadosťučinenie."Kniha už v predaji:


text/foto: Ivan Záleský 


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.