Ochutnávka PINOT NOIR (29.3.2017)

marec 6, 2017 11:28 · 2 minúty čítania


Pinot Noir (Rulandské modré) je často a právom označovaná za kráľovnú modrých odrôd. Patrí medzi najstaršie odrody a jej domovom je Burgundsko. Pinot Noir je veľmi obľúbená a pestuje sa prakticky po celom svete. Je to stredne neskorá odroda vhodná skôr do chladnejších vinárskych oblastiach a preto sa jej veľmi dobre darí v našich zemepisných šírkach.

Je to puristická odroda, ktorej krása spočíva v jednoduchosti a čistote. Zároveň je to univerzálna a tvárna odroda vhodná na produkciu rôznych typov a štýlov vín. Pinot Noir je skromná, trpezlivá a pracovitá popoluška, ktorá nás trápi, provokuje a učí hľadať krásu v samotnej podstate. Nie pre každého je to láska na prvý dúšok, ale kto si ju raz zamiluje ostáva jej verný.

Na tejto ochutnávke budete môcť ochutnať a porovnať 20 prírodných "pinotov" od viac ako desiatich producentov zo Slovenska, Južnej Moravy a Rakúska. Primárne z vinárstiev, ktoré sa špecializujú na Pinot Noir, alebo zaujímavým spôsobom pracujú s touto odrodou. Ochutnávka je neriadená.


Termín: 29. marca 2017 od 18:00 do 22:00 hod.

Miesto: Merica, Námestie SNP 25, 81102 Bratislava

Cena: 20,- €/osoba (lístky: https://www.wisomm.com/event/vgwdfrFWp2mMKuFiu)


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.