Otvorené pivnice na sv. Urbana® 2019 (24. - 25.5.2019)

marec 27, 2019 03:00 · 3 minúty čítania

13. ročník Otvorených pivníc na sv. Urbana vám ponúkne vína v 133 pivniciach od Devína cez Raču, Vajnory, Svätý Jur, Pezinok, Modru, Šenkvice až po Dolné Orešany. Otvorené pivnice môžete navštíviť v 21 obciach a mestách Malokarpatského regiónu. Napriek tomu, že niektorí z vás, chodia na pivnice rok čo rok, stále majú čo objavovať – len v tomto roku pribudlo 8 nových pivníc.

Vína v tomto období sú už hotové – ich potenciál čaká vo fľaši, na jeseň ste ich ochutnávali ešte ako mladé vína v čase ich zrodu. Veľa z nich  má ocenenia z práve prebiehajúcich jarných výstav vína. Práve na májových pivniciach sa vyhlasuje Vinár roka na Malokarpatskej vínnej ceste, víťazné vína odporúčame ochutnať aj priamo u neho.

Počas dvoch dní - 24. a 25. mája 2019 - sa stretávate priamo s vinármi, ktorí sú hrdí nato, že ich vína dorobené z hrozna malokarpatských viníc, chutia nielen doma, ale i vo svete, o čom svedčia pribúdajúce správy o ocenených vínach z výstav, ktoré prekročili hranice Európy. Máte jedinečnú možnosť ich ochutnať práve od výrobcu v domácom prostredí a neraz v  pivničke, ktorá prirástla vinárovi k srdcu, ale i v modernom vinárstve, ktoré vás očarí nielen skvelými vínami, ale aj výnimočnou architektúrou.

Zážitok z tohto podujatia si v nijakom obchode k fľaši vína nekúpite, po ten si rok čo rok musíte prísť na Malokarpatskú vínnu cestu. A čo nové Vás čaká na tej májovej, ktorá svoje pivničky otvorí v piatok 24. mája?

Veľké vína Malých Karpát z ročníka 2018, výborné kulinárske pochúťky – častokrát pripravené osobne vinárom, nebude chýbať hudba priamo v pivniciach, výstavy umelcov... čakajú vás 2 dni skvelých vín a príjemných zážitkov v rozkvitnutom Malokarpatskom regióne.

Cena vstupenky je 40€, v cene vstupenky sú bonusy na nákup vína v celkovej hodnote 20 €. Vstupenky sa dajú objednať od 1. apríla 2019 prostredníctvom objednávkového formulára na www.mvc.sk, ktorý je potrebné vyplniť, automaticky po uvedení vašej e-mailovej adresy vám príde kópia objednávky so všetkými  informáciami o cene, platbe a rezervovaní vstupeniek.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.