Po Čajkove za vínom

september 2, 2020 12:18 · 3 minúty čítania

Obec Čajkov v spolupráci s čajkovskými vinármi vás pozývajú na podujatie Po Čajkove za vínom, na ktorom budete môcť ochutnať viac ako 100 vín. 8 čajkovských vinárov vám predstaví svoje vína priamo na mieste jeho vzniku. Počas celého podujatia si budete môcť vychutnať tradičné lokálne jedlo, voňavý burčiak a zaujímavý kultúrny program.

Termín: Sobota 12. septembra 2020 o 14:00 – 20:00
Miesto: Čajkov, 935 24 Čajkov

Vstupenku v hodnote 10€ si môžete zakúpiť na mieste konania podujatia v Čajkove. Vstupenka v sebe zahŕňa degustačný pohár, mapku podujatia, voľnú degustáciu všetkých ponúkaných vín a návštevu vinohradníckeho múzea. (Online predaj: https://tickpo.zoznam.sk/detail/po-cajkove-za-vinom-9499)

Tešia sa na vás vinárstva:

  • Vinárstvo Anton Uhnák
  • NICHTA winery&vineyards
  • Muráni - Víno Čajkov
  • Kotrus rodinné vinárstvo
  • Vinárstvo Kúdela
  • Vinárstvo Michelle
  • Čajkovský súdok
  • Vinárstvo Janko Holečka 

 

Na zastávke č. 1 vás privíta Vinárstvo Anton Uhnák. V priestoroch tohto rodinného vinárstva budete môcť okrem vína ochutnať voňavý burčiak, čerstvé hrozno a domáce višňové chutney. Gastronomickú zložku budú tvoriť mastný chlieb s cibuľou a jacket potatoes (plnené pečené zemiaky). Spestrením degustácie vystúpenie jazzovej kapely Anna Bartova Band. Druhá zastávka bude patriť skutočne domácemu a tradičnému vinárovi – Jankovi Holečkovi. V priestoroch jeho gazdovského dvora budete mať možnosť ochutnať vínka z čajkovských viníc ako aj domáce produkty, ktoré spoločne so svojou rodinou vyrába. Na tretej zastávke,  ktorá sa nachádza v areáli bývalej materskej škôlky, nájdete tri vinárstva a čerstvo pražené langoše (osúchy). Prvým vinárstvom je Muráni – Víno Čajkov. Murániovci vám ponúknu víno z 11 hektárov vlastných vinohradov, voňavý burčiak, nealko a kvalitnú kávu. Ďalším v poradí je rodinné Vinárstvo Michelle, u ktorého nájdete zaujímavú ponuku vín vyrábaných v limitovaných množstvách. Tretím vinárstvom, ktoré nájdete v „škôlke“ je Kotrus rodinné vinárstvo. Degustáciu ich vín vám spríjemnia vystúpenia harmonikára Jožka Urbaníka z Nitry. Štvrtá zastávka bude patriť Vinárstvu Kúdela. V priestoroch ich otvoreného dvora si budete môcť mimo vína pochutnať na pečenom mäsku, guláši a tradičnej sladkej pochúťke – perkoch. Na zastávke č. 5 vás upúta Čajkovský súdok – veľký drevený sud patriaci rodine Kúdelovej. Priamo z neho vám ponúknu vína a burčiak z vlastných viníc ako aj divinový guláš. Posledná, šiesta, zastávka patrí najväčšiemu čajkovskému vinárstvu – NICHTA winery & vineyards. Počas celého podujatia si budete môcť užiť prehliadku ich pivníc, kvalitnú kávu od malých pražiarov THE CAFFE a populárne lokálne jedlo – sedliacke párance.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.