Poznáme tohtoročný výber Svätokatarínskych vín

november 8, 2018 05:31 · 3 minúty čítania

V pondelok 5. novembra 2018 sa na Slovensku opäť otvorila sezóna mladých vín. S týmto termínom značka Svätokatarínske víno predstavila víťazov degustácie mladých vín. Tá sa uskutočnila 22. októbra a určila, ktoré mladé vína spĺňajú kvalitatívne kritériá značky Svätokatarínskych vín. Degustačnú komisiu tvorili, a garantami kvality boli vinári, enológovia, pracovník štátnej inšpekcie, a v tomto roku po prvýkrát aj zástupca Asociácie somelierov Slovenskej republiky.

Tak nech sa páči - zoznámte sa so Svätokatarínskymi vínami ročníka 2018:


KamZaVinom.sk vám exkluzívne ako prvé prináša aj senzorické popisy jednotlivých vín (priamo od vinárov)... Aby ste si tieto vína vedeli predstaviť, resp. si už teraz vytipovať svojho favorita.

Muškát moravský (VINS WINERY)

Víno jemnej žltozelenej farby, s intenzívnou kvetinovo muškátovou vôňou. Chuť po čerstvom hrozne je svieža, s príjemnou mladou kyselinkou.Sauvignon (VINS WINERY)

Víno svetlej farby so žltozeleným odtieňom. Vôňa kombinuje ovocné tóny vinohradníckej broskyne, zrelého egreša a citrusov. Chuť je harmonická a plná šťavnatého ovocia.


Muškát žltý (CHÂTEAU RÚBAŇ)

Víno svetlozlatistej farby so zelenkavým odleskom a stredne intenzívnou viskozitou. Aromatika je mimoriadne čistá, kvetnatá, plná zrelých citrusov, mandariniek či hroznového a pomarančového kvetu, s typicky muškátovými tónmi a jemne korenistým záverom. Chuť je svieža, s pikantnou ovocnou kyselinkou, štipkou zvyškového cukru a výraznou dochuťou pripomínajúcu ovocnú kvetnatosť príbuznú aromatike.Sauvignon (NAVARA)

Suché víno s vôňou po citrusových plodoch. Sfarbenie sýtožlté až medové, plné v chuti, s výraznými kyselinkami, pôsobí veľmi mlado, sviežo a iskrivo. Príjemné pitie vo dvojici.Müller Thurgau (NAVARA)

Polosuché víno s jemnou muškátovou arómou a peknou zelenožltou farbou. Niet lepšieho posedenia s dobrými priateľmi pri dobrom Mülleri.Müller Thurgau (LIMBAVIN)

Výrazné víno s mladistvou iskrou, príjemným kvetnatým a jemne korenistým aromatickým profilom typickým pre túto odrodu. Chuť je svieža, šťavnatá s vyváženým pomerom zbytkového cukru.Irsai Oliver (LIMBAVIN)

Intenzívna a dokonale čistá muškátovo-kvetinová aromatika zaujme už na prvý dojem. V chuti pôsobí víno ľahko a čerstvo. Záver vína je jemne korenistý.Muškát moravský (VINKOR)

Vôňa ovocného typu  s dominanciou vinohradníckych broskýň, bielych ríbezlí a bazy. Chuti  dominuje jemný žihľavový  nádych podporený ovocnosťou bielych ríbezlí a egrešu.  Dochuť vína je výrazne svieža a  harmonická.Svätovavrinecké rosé (VINKOR)

Víno jasno ružovej farby s príjemnou ovocnou vôňou po jahodách a malinách, sviežej chuti s jemne nasladlým dozvukom.Irsai Oliver (ADAM SYKORA)

Výrazná kvetinová vôna pripomína sviežost a mladosť. Nájdete v nej kvet bazy obohatený o tóny tropického ovocia. Chuť je jemná a vyvážená.Müller Thurgau (DUBOVSKÝ & GRANČIČ)

Svieže ovocito-kvetinkové vínko, s jemne korenistým dozvukom, ako v aróme, tak aj lahodnej chuti.
Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.