Rastieme vďaka vám: Aký bol rok 2018 na KamZaVinom.sk?

december 19, 2018 08:19 · 5 minút čítania

Je obdobie bilancovania. Nevyhneme sa tomu ani u nás. Koncoročné upratovanie ku sklonku decembra tak nejako patrí a my ho robíme radi – tak pre pobavenie našich čitateľov, ako aj pre náš vlastný poriadok – v hlave, aj v počítači.

Máme za sebou ďalší rok. Rok plný skvelých vinárskych podujatí, rok plný úžasných stretnutí a nových spoluprác. Udalosti tohto roka a neustále rastúci záujem vás – našich čitateľov – o oblasť vína a vínnej kultúry nás nesmierne teší a napĺňa nádejou, že táto oblasť dôjde uznania aj v oficiálnych kruhoch a že sa stane ešte dôležitejším článkom spoločenského a ekonomického života Slovenska.

Zopár čísiel z našej kuchyne: 

  • Na KamZaVinom.sk sme pre vás v roku 2018 opublikovali celkom 293 článkov, zaujímavostí, rozhovorov, noviniek a pozvánok na vinárske podujatia po celom Slovensku, ale aj v zahraničí. 
  • Pri zbieraní materiálov pre naše články sme najazdili, nachodili ba dokonca aj nalietali celkom 44.876 km
  • Na podujatiach a vo vinárstvach sme nafotili celkovo 11.367 fotografií 
  • Natočili sme 198 hodín video materiálov. 

Má to význam. Oproti roku 2017 vás k nám prichádza o 167% viac, častejšie a na dlhšiu dobu. Ďakujeme. Je to pre nás najväčšie zadosťučinenie a súčasne záväzok v našom snažení vytrvať.

Ktoré články vás na KamZaVinom.sk v tomto roku zaujali najviac? 

Sme veľmi radi, že oceňujete obsah, ktorý vám s láskou pripravujeme už tri roky. A nesmierne nás teší, že ste hladní po detailných informáciách a neuspokojíte sa s tzv. „rýchlym“ čítaním. Prehľad tých najčítanejších článkov z tohto roku je pre nás dôkazom, že to má význam. Ak by ste si chceli to najlepšie v roku 2018 pripomenúť – alebo vám niektorý z nich unikol – nech sa páči, tu je náš TOP 10 rebríček:

Dorota Pospíšilová: Štát nemá vôbec predstavu, čo môže vinárstvo pre Slovensko vykonať (ROZHOVOR)Rozhovor s jednou z najvýraznejších osobností slovenského vinárstva, ktorý sme si užili od prvej minúty. A sme veľmi radi, že sa páčil aj vám...

Geológ Ivan Kraus: Slovensko má jedinečnú vinársku oblasť: Aj tento rozhovor je pre nás dôkazom, že čerpať z poznatkov starších generácií nie je rozhodne stratou času, ale naopak úžasnou príležitosťou.

VIDEOREPORTÁŽ: Vinárstvo Skovajsa: Reportáž z malokarpatského rodinného vinárstva, ktoré vám predstaví čo to zo svojej "kuchyne" a vinárskeho a vinohradníckeho života.

Charine a Matthew z Exotic Wine Travel: Slovenské vína majú ohromný medzinárodný potenciál (ROZHOVOR): Porozprávali sme sa aj s americkými winebloggermi, ktorí sa na Slovensko vracajú pravidelne - jednoducho preto, že im naše vínko chutí.

Ženy majú lepší zmysel na ochutnávanie vína, tvrdia vedci - Sme radi za tento materiál. Krátky článoček, ktorý vás ale zaujal natoľko, že sme sa rozhodli zaraďovať priebežne rozhovory so zaujímavými dámami, ktoré sa pohybujú v tomto zdanlivo mužskom svete.

Spoznávame víno 1: Pozrite sa do pohára a zistite, čo pijete: Teší nás aj to, že máte chuť sa vzdelávať. Preto priebežne publikujeme články pre tých, ktorí sa s vínom ešte len oboznamujú. A jeden z nic sa dostal aj do nášho top rebríčka.

Beáta Vlnková: Ženy dokážu prezentovať víno so šarmom. Je to elegantné a sexi. (rozhovor, ženy a víno) - Prezidentku asociácie somelierov nie je potreba dlho predstavovať. Aj s ňou sme sa porozprávali o tom, čo ju priviedlo k vínu a prečo ju baví.

KAM ZA VÍNOM k vinárovi: Vinárstvo KORBAŠ: Na návšteve v Bernolákove...

Klimatické zmeny môžu slovenským vinohradníkom paradoxne pomôcť: Vyspovedali sme jednu z najznámejších slovenských meteorologičiek Miriam Jarošovú o tom, čo čaká slovenských vinohradníkov

Zo sveta rekordov: Vínové NAJ, ktoré ste (asi) nevedeli: Ste zvedaví. A to nás teší!

Ktoré podujatia sa vám najviac páčili? 

Rovnako ako nás teší váš záujem o čítanie nášho magazínu, tak nás teší aj váš záujem o vinárske podujatia. Sme radi, že za vínom cestujete, že ho spoznávate a spoznávate tých, ktorí ho vyrábajú. Podľa štatistík na našom webe a aj na Facebooku sa vám v tomto roku najviac páčilo na týchto podujatiach:

  • Tokajské vinobranie 
  • Chute Malých Karpát 
  • Víno pod hviezdami 
  • Strekovský vínny festival
  • Deň otvorených tokajských pivníc

A čo pre vás chystáme v roku 2019? 

Tak toto jediné sa v našom článku nedozviete... Treba nás sledovať pozorne – na webe, na Facebooku, na Instagrame, či v newslettri a tak máte istotu, že vám nič neunikne. A verte, že to bude šťavnaté!


PF 2019... Na zdravie!


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.