Rozhovor o Pikniku s vínom na Autentickom dvore

jún 8, 2017 09:38 · 3 minúty čítania

Zaregistrovali sme, že v Strekove bude ďalšie zaujímavé podujatie - Piknik s vínom na Autentickom dvore. Už z prvotných informácií nám bolo jasné, že nepôjde o tradičné podujatie, a tak sme kontaktovali priamo jedného zo zainteresovaných, Juraja Konečného, aby nám o ňom prezradil viac.

 Ako podujatie vzniklo a prečo ste ho nazvali „Piknik s vínom na Autentickom dvore“?

Zsolt, Kasnykovci a Bandi Mátyás ma oslovili, ako ich priateľa a milovníka ich vín, aby som im pomohol marketingovo zastrešiť ich akciu s názvom Autentický dvor 2017. Na tejto akcii som sa zúčastňoval aj v minulosti, a keďže to tam mám rád, či už ide o autentické vína, domáce potraviny a živé koncerty, ponuku som zobral bez váhania.

Podujatie sme nazvali Piknik s vínom na Autentickom dvore preto, lebo nejde o klasickú degustáciu, s ktorými sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Rozhodli sme sa "odpromovať" to inak, tak ako to reálne bude, čiže piknik priateľov vína, jedla, hudby a rodín s deťmi. Každý si na tomto pikniku nájde to svoje, pričom spoločne strávime sobotné popoludnie a večer na vidieckom autentickom dvore.

Takže piknik s autentickým vínom a rozhovory s vinármi. A aké budú témy týchto rozhovorov?

Témy "mikrorozhovorov" som koncipoval tak, aby zaujali nielen vinárov, ale aj ľudí, ktorí sa o víno zaujímajú, ale ešte možno sú len na začiatku objavovania tohto úžasného jedla. Lebo víno je jedlo, ako sa nielen v Piedmonte hovorí :-). Bude sa hovoriť aj o biodynamike na Slovensku, prípadne o dorábaní vín spolu s celými bobuľami hrozna (aj po nafľašovaní).

Na vína ktorých diskutujúcich vinárov sa môžeme tešiť? 

Osobne som veľmi zvedavý na vína Daria Prinčiča a Franca Terpina z Friuli. Títo páni patria medzi celosvetových propagátorov oranžových vín dorábaných metódou dlhších macerácií na šupkách. Ide u týchto dvoch pánov v podstate o také vinárske celebrity. Samozrejme sa môžeme tešiť na autentistov z Moravy, Strekova a Maďarska.

A čo treba teda spraviť, aby sme sa mohli tohto pikniku zúčastniť?

Odporúčam si dať v sobotu 17. júna ľahší obed a vyraziť do Strekova (presná adresa Autentického dvora je Strekov 1075, na hlavnej ulici budú navádzacie tabule). Priestory Dvora štedro pohostia aj väčšie skupiny hostí. Stačí prísť, kúpiť si za 2,50 € pohár, poobzerať sa po priateľoch, ochutnať miestne špeciality a pri pohári autentického vína si vychutnať hudbu živej kapely, napríklad z Transilvánie.


(8.6.2017)
-----------------------------
text: Ivan Záleský

foto: archív organizátora


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.