Štiavnická vínna špacírka 2016 (17.-19.11.2016)

október 26, 2016 09:00 · 2 minúty čítania

Vínna špacírka je prechádzka po tajomných zákutiach Banskej Štiavnice, ktoré návštevníkom nie sú bežne prístupné. Staré štôlne schované za fasády historických budov, klenbové pivnice a uzavreté dvory tvoria 9 vínnych zastávok, kde budete môcť ochutnať prémiové vína za prítomnosti vinárov. Prémiové víno má charakter, vzbudzuje vášeň a emócie. Pochádza z konkrétneho vinohradu a stvorili ho konkrétni ľudia. Za poctivým vínom sa vždy skrýva príbeh konkrétnych ľudí.


Predchádzajúce špacírky (2014 aj 2015) sa stretli s dobrým ohlasom, preto pokračujeme v nastolenej dramaturgii vín. Na tento ročník sme pripravili dve nové vínne zastávky, pribudnú aj noví vinári a opäť trochu posilníme gastronomickú časť. Pokračujeme aj v doplnkovom programe v rámci série Odrody sveta. Po Sebastianovi Oberbilligovi z vinárstva Weingut z oblasti Mosely, ktorý v roku 2015 priniesol rozprávanie a ochutnávku rýnskych rizlingov, pokračujeme odrodou Feteasca Regala – Pesecká Leánka, ktorá pochádza z Rumunska.


Cieľom Vínnej špacírky nie je kvantita, ale lokálny pôvod a jedinečnosť vín. Väčšina zúčastnených vinárstiev pochádza z vinohradníckych oblastí, ktoré sú od Štiavnice vzdialené do 100 km. Ich spoločným cieľom je zachovanie autentického vinohradníctva a vinárstva. Zastúpené sú regióny Tekov, Hont, Strekov,... ale aj Tokaj či Požitavie.


Vínna špacírka 2016 ponúkne viac ako 130 vín od 25 vinárov. Väčšina vín vyrástla na sopečnom podloží južných svahov Štiavnických vrchov. Všetky vína sú jedinečné a pochádzajú z malých vinárstiev.
Viac info: http://www.stiavnicavino.sk/o-spacirke/Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.