Štiavnická vínna špacírka 2021

október 14, 2021 03:36 · 2 minúty čítania

Pozvánka na tradičné vínne podujatie v Banskej Štiavnici - Štiavnickú vínnu špacírku, ktorá sa uskutoční 12. - 13.11.2021. Špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice, malých producentov vína, pre ktorých je robenie vína neustálym hľadaním i objavovaním a „vajnšmekrov“, ktorí sa chcú niečo o tomto procese dozvedieť.

Pre pandemické opatrenia sa organizátori rozhodli uskutočniť drobné programové zmeny. Špacírka bude trvať len dva dni. Program na piatok je Cesta za vinárom a sobotu Špacírka v centre Banskej Štiavnice.

Hlavnou témou tohto ročníka bude víno cuvée a kvôli komplikáciám so zahraničnými presunmi sú na festival pozvané len slovenské vinárstva. Vinárstva budú prezentovať okrem čistých odrodových vín aj svoje skvosty, ktoré namiešali z viacerých odrôd/ročníkov k chuťovej dokonalosti.

Špacírka ponúka jedinečnú možnosť, kde sa stretnete s množstvom zaujímavých vinárov na miestach, ktoré nie sú bežne počas roka dostupné: v starých štôlňach schovaných za fasádami historických budov, klenbových pivniciach a uzavretých dvoroch. Užite si tak krásu a pohodu v najkrajšom meste na Slovensku.

POZOR! Lístky iba v predpredaji - na stránke stiavnicavino.sk - 20.10.2021 o 18:00 hod. Po vypredaní lístkov cez predpredaj, nebude možné vstupenky získať na mieste.

Do predaja bude uvoľnených 555 lístkov na Štiavnickú vínnu špacírku (sobota), kapacita podujatia Cesta za vinárom (piatok) absolvuje iba 15 účastníkov.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.