Tokajské vinobranie Čerhov 2016 (23.-24.9.2016)

september 15, 2016 09:30 · 3 minúty čítania

Pozvánka na Tokajské vinobranie v Čerhove, ktoré sprístupní 30 gazdovských vinárov v troch obciach. Na festivale vystúpia folklórne súbory a dychová hudba, bohatý program vyvrcholí vystúpením speváčky Kristíny a Adama Ďuricu. V sobotu privezie návštevníkov z Košíc do Čerhova obľúbený historický vlak. Prvýkrát v rámci Tokajského vinobrania budú otvorené aj gazdovské pivnice vo Veľkej a Malej Tŕni. Tokajské vinobranie, ktoré sa koná pravidelne už 15 rokov, privíta milovníkov tokajskej kultúry, tradície, remesiel a tokajského vína. Obec Čerhov (okres Trebišov) otvorí brány gazdovských vinárov na Tokaji dňa 24. septembra 2016. Festival sa začne v piatok 23. septembra 2016 popoludní súťažou „Beh tokajskými vinicami“ a ukážkami tradičného pečenia chleba a prípravy zemplínskych jedál spojených s ochutnávkami regionálnych špecialít.


"Vinobranie je oslavou vinohradníkov, v hlavnej úlohe bude víno – vinárske súťaže, ochutnávka vín v obecnej pivnici, ale aj tokajské pivnice, otvorené v ďalších obciach. Novinkou sú otvorené gazdovské pivnice, ktoré ponúknu návštevníkom ochutnávky tokajských vín," približuje starosta Čerhova Pavol Balogh. V sobotu privezie návštevníkov z Košíc do Čerhova historický vlak – prvý krát ako paralelná jazda dvoch vlakov, ktorý z mesta vyráža o 09.30 h. O kultúrny program sa postarajú folklórne skupiny River Stone, Zempľinska maňira, Trebišovská Orgoňina, Dychová hudba Michaľanka, Parchovianka a Železiar Košice. Čerhov pripravil aj mnohé sprievodné akcie, ako jarmok tradičných ľudových remesiel s ukážkami majstrovstva remeselníkov, pletenie lán alebo plenér drevorezbárov. Pre deti budú nachystané špeciálne hry a súťaže. Večer vyvrcholí vystúpením speváčky Kristíny a Adama Ďuricu a končí ohňostrojom. Odchod vlaku do Košíc bude o 19:30 h.


"Návštevníci Tokajského vinobrania budú môcť navštíviť aj malé gazdovské vinárstva, ktoré sa nachádzajú v 500-ročných tufových pivničkách vo Veľkej a Malej Tŕni. Vinári vyrábajú víno podľa starých receptúr, avšak niektorí skúšajú aj nové prístupy až experimentujú," dodáva Marián Takáč, jeden z vinárov... 


Viac info v letákoch.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.