Úspešný 13. ročník Výstavy a ochutnávky vín v obci Bojná

— Michal Chovan

apríl 18, 2024 16:00 · 2 minúty čítania

13.4.2024 - od 19:00 sa konal v obci Bojná tradičný 13. ročník Výstavy a ochutnávky vín, ktorý prilákal záujemcov kvalitných vín z celého regiónu. Komisia celkovo ohodnotila 156 vzoriek bieleho, červeného a ružového vína. Degustační komisári pod odborným vedením Mareka Fiksela celkovo udelili vínam 17 zlatých medailí, 67 strieborných medailí a 37 bronzových medailí.

Šampióni výstavy

Víťazom v kategórii bielych vín sa stala "Zmes biela, ročník 2022" od vystavovateľa Záhradkári Modrá z moravskej vinice Modrá. Kategóriu čerevných vín ovládol "Dornfelder, ročník 2022" od Michala Magátha z vinice Ľudovítová. Najlepším hodnoteným vínom v kategórii ružových vín sa stalo víno "Cabernet Sauvignon Rosé, ročník 2023" od J.P. Winery z Vinodolu.

Ocenenia pre domáce vína

Po ohodnotení vín od profesionálnych výrobcov vína komisári ďalej hodnotili aj vína od tunajších malovinárov z obce Bojná. Tieto vína bojovali o "Cenu starostu obce Bojná 2024". Z bielych vín dostal najlepšie hodnotenie Rastislav Ďuriška za víno "Zmes biela, ročník 2021". V kategórii červených vín zožal vavríny Jozef Mozola a jeho "Alibernet, ročník 2023".


Ochutnávka a zábava

Na udalosť sa prišlo pozrieť takmer 400 návštevníkov, ktorí mali po ohodnotení šancu všetky súťažné vzorky aj ochutnať. Odegustovať mohli tiež aj komerčné vzorky od Pivnice Radošina a Víno Uhlár z Tesár. K vínkam mali návštevníci samozrejme aj možnosť naplniť žalúdok miestnymi chuťovkami. Celú atmosféru umocňovala Ľudová hudba Andreja Záhorca. Toto podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.