Víno a levanduľa 2019 (6.7.2019)

jún 15, 2019 02:28 · 2 minúty čítania

Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov vás pozýva na 8. ročník podujatia VÍNO A LEVANDUĽA. Milovníci vína a prírody budú mať možnosť navštíviť jedinečné prostredie malebnej vinohradníckej lokality pod Starou horou.

Termín: 6. júla 2019 (sobota) v čase od 15:00 do 23:00 hod.

Miesto: v lokalite pod Starou horou v Pezinku

Príďte si pozrieť krásne revitalizované kamenice, ktoré sú prikrášlené novovysadenými ovocnými stromami. Opäť si budete môcť pozrieť i dominantu kamenice - sochu patróna vinohradníkov sv. Urbana. Kamenice sú ideálnym miestom pre ochutnávanie vína v jeho prirodzenom prostredí.

Svoju produkciu bude prezentovať 32 výrobcov z Pezinského vinohradníckeho rajóna. Putovanie vinicami a ochutnávanie vína návštevníci zavŕšia prehliadkou unikátneho, odrodovo pestrého vinohradu, vysadeného na kamenných terasách Starej hory. Snúbi sa v ňom vinič s rôznorodou skladbou pôvodnej, ale aj stredomorskej flóry, predovšetkým výsadbou levandule. Organizátori zabezpečia pre hostí okrem dobrého vína aj ponuku tradičnej gastronómie, ľudovo-umeleckých výrobkov, keramiky a tvorivé dielne pre najmenších návštevníkov. Veríme, že počasie bude milosrdné, napriek tomu všetkým odporúčame univerzálny slnečník/dáždnik.

Vstupenka: 15€ (v predaji na wisomm.com)

Pri kúpe vstupenky v predpredaji získate 10 degustačných lístkov naviac.

Základná vstupenka obsahuje:

  • 30 degustačných lístkov na ochutnávku vína (hodnota 1 lístka je 0.25€, účastníci si môžu dokupovať lístky podľa potreby na vyznačených stanoviskách),
  • degustačný pohár s taštičkou
  • vstup do levanduľovej záhrady
  • orientačná mapka so zoznamom účastníkov a ďalšími informáciami.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.