Víno na vyhliadke Svätý Jur

júl 6, 2022 10:00 · 3 minúty čítania

Pozvánka na výlet za vínom do Svätého Jura spojený s príjemnou prechádzkou vinohradmi, ktorú môžete ukončiť piknikom na malebnej vyhliadke vo Vinohradníckom skanzene. Táto voľnočasová aktivita je vhodná pre všetky vekové kategórie. Veľkou výhodou je ľahká dostupnosť - len 15 minút chôdze do mierneho kopca z centra mesta/vlakovej stanice alebo 10 minút zo zástavky SAD na Krajinskej ul. vo Svätom Jure.

Počas víkendov vás v skanzene, vždy od poobedia až do večera, privítajú a pohostia jurskí vinári. V Priebehu sezóny bude nalievať svoje vína vždy iný člen spolku. 

Najbližšie sa na vás tešia: 

  • 8. - 10.7.2022 (piatok – nedeľa) od 16:00 hod. - Vinárstvo Jurský Hrozen / Barokovo vinárstvo
  • 15. - 17.7.2022 - Víno Achberger / Vinárstvo Mladý Pajer
  • 23.7.2022 - Víno Zeliska
  • 29. - 30.7.2022 - Víno Matula
  • 5.8.2022 - Víno OBOŇA
  • 19. - 20.8.2022 - Martin Achberger / Vinárstvo STEVINO

Vinohradnícky skanzen vo Svätom Jure v sebe spája turisticko-relaxačné a edukatívne prvky. Ide o celoročne voľne prístupný priestor, ktorý postupne svojpomocne zveľaďuje komunita svätojurských vinárov na pravidelných brigádach. Vyhliadková vežička je vyhľadávanou zastávkou pre turistov, pretože ponúka malebný panoramatický 360° výhľad na Malé Karpaty aj nížiny v okolí. 

Na tieto ochutnávky pod šírim nebom sa netreba prihlasovať ani kupovať lístky. Návštevníci platia len za víno a prípadné občerstvenie, ktoré skonzumujú.Sprievodné podujatie:

Prehliadka Svätého Jura s vínom na skanzene

Zažite príjemný sobotný večer vo Svätom Jure. Čaká vás komentovaná prehliadka mesta, zaujímavé príbehy a nádherné výhľady zo svätojurskej vyhliadky a výborné víno na skanzene.

Termín: 9. júla 2022 o 18:00 hod.

Svätý Jur je malebné mestečko, ktoré vás očarí jedinečnou atmosférou a geniom loci. Zachované historické jadro s neustále obnovujúcou sa renesančnou architektúrou naozaj skrýva veľa pokladov. Svoje kúrie tu mali Zichyovci i Armbrusterovci. Kaštiel si tu postavili Pálffyovci, kláštor piaristi, židia synagógu a kresťania svoje kostoly.

Svoju stopu tu zanechali aj známe osobnosti ako Chatam Sofer, Móric Beňovský, Eugen Suchoň, ale aj Michal Dočolomanský.

Prehliadka bude ukončená na svätojurskej vyhliadke, kde si môžete za poplatok okrem krásnych výhľadov vychutnať aj víno od vinárstva Lotrowin.

Vstupenky: https://bit.ly/3yyKUJp
info@modratours.com, 0903/50 51 52

Vstupné - dospelí: 15€, seniori, študenti, ZŤP: 13€
Dieťa do 12 rokov: zdarma
Dieťa 12-18 rokov: 5€

Minimálny počet účastníkov: 4 dospelí


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.