Vínšpacírka 2017 (29.4.2017)

marec 31, 2017 08:42 · 2 minúty čítania

Pozvánka na ďalší ročník Vínšpacírky, ktorá sa uskutoční 29. apríla 2017 na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Vínšpacírka je udalosťou, ktorá už niekoľko rokov oficiálne otvára letnú sezónu v Banskej Bystrici. Minuloročné spojenie s Jazz Festivalom prilákalo na Námestie SNP vyše tisíc ľudí, ktorí zdegustovali viac ako 3000 fliaš vína. Organizátori veria, že podobne to bude vyzerať aj poslednú aprílovú sobotu. Kvalitné víno budú môcť návštevníci koštovať ruka v ruke s príjemnou hudbou. Súčasťou Vínšpacírky bude tiež spustenie fontány či zaujímavé sprievodné podujatie v réžii Stredoslovenského múzea.

„Vínšpacírku sa nám podarilo za uplynulé roky dostať medzi podujatia, ktoré si vinári, ale aj milovníci vína zapisujú vopred do svojich kalendárov. Ako každý ročník pokračujeme v tom dobrom a osvedčenom a prinášame niečo nové,“ hovorí Andrej Patráš, predseda Cechu hostinských, ktorý za podujatím stojí.

Počet vinárstiev sa blíži opäť k tridsiatke. Medzi stálicami sa objavia aj nováčikovia. Svoju účasť už potvrdili Limbavin, Chateau Grand Bari či Malík a syn. Chýbať nebude ani obľúbená sabrage, ktorá už neodmysliteľne k Vínšpacírke patrí, no tentoraz v trošku inej podobe a s originálnym šampanským MUMM.


Vstupné: na mieste ... 20,- €, predpredaj ... 15,- € (http://www.vinspacirka.sk/vstupenky/)

Vstupenka obsahuje 15 bobúľ a vstupný lístok. V prípade, že miniete všetkých 15 bobúľ, môžete si dokúpiť ďalšie v označených pokladniach Vínšpacírky.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.