VÍNŠPACÍRKA 2023

marec 30, 2023 22:00 · 3 minúty čítania

Po roku opäť otvorí letnú sezónu v meste obľúbené vinárske podujatie Vínšpacírka, ktoré sa bude konať v sobotu 22. apríla 2023 na Námestí SNP v Banskej Bystrici, od 14:00 hod. Po dvojročnej prestávke budú tiež organizátori udeľovať ocenenie Vínšpacírky – Osobnosť enológie a vinárstva, ktoré poputuje do rúk významnej vinárskej ikony.

Najkratšia a najbohatšia vínna cesta zaznamenala vlani veľký úspech, čo potvrdil aj rekordný počet návštevníkov. Tak ako bolo zvykom aj predchádzajúce ročníky, podujatie bude prebiehať na námestí. Podmienkou degustácie je zakúpenie vstupu v podobe vínneho setu na určených výdajných miestach. Cena za vstup je 10 €. Milovníci vína však nemusia čakať až do štartu Vínšpacírky a vstup si môžu zakúpiť už v predstihu. ,,Tak ako každý rok, aj tento ročník je počet vstupov limitovaný. Ak sa návštevníci nechcú spoliehať na náhodu, môžu si zakúpiť vstup na podujatie už teraz v prevádzke Beniczky. Na mieste dostanú po zaplatení kód, na základe ktorého im v deň konania Vínšpacírky odovzdáme degustačný set na jednom z výdajných miest,“ - povedal Andrej Patráš z Cechu hostinských.

Návštevníci festivalu môžu očakávať pestrú ponuku chutí. Okrem slovenských vín, bude možné ochutnať aj produkciu zahraničných vinárstiev. ,,Tento rok bude patriť medzi tie najbohatšie. Pozvanie prijalo už viac ako 30 vinárstiev od Modry až po lokálne vinárstva z kraja. Privítame aj niekoľko nováčikov, ktorí prídu predstaviť svoj najlepší výber. Sme radi, že záujem o Vínšpacírku prejavili aj menšie rodinné vinárstva,“ - dodal Martin Turčan, mestský poslanec a člen organizačného výboru.

9. ročník prebehne už tradične súbežne s Jazz festivalom, ktorý vždy dokonale hudobne podčiarkne celú atmosféru Vínšpacírky. Tento rok sa opäť bude udeľovať aj ocenenie Vínšpacírky. Cenu získa skutočný majster, ktorého dobre pozná nielen domáca vinárska obec, ale je uznávaným odborníkom aj v zahraničí. Súčasťou podujatia bude tiež slávnostné spustenie fontány a oficiálne otvorenie letnej sezóny v Banskej Bystrici primátorom Jánom Noskom o 15-tej hodine. Oficiálne ukončenie podujatia je naplánované na 20-tu hodinu.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.