Vlci a ruže 2023 - Oslava vína a leta

jún 12, 2023 08:00 · 4 minúty čítania

Urobte si peknú sobotu a príďte osláviť víno a leto na farmu, do rodinného vinárstva Magula v Suchej nad Parnou. Rodina Magulovcov pripravila už 4. ročník minifestivalu Vlci a ruže so skvelým programom pre celú rodinu.

Termín: 24. júna 2023 o 14:00 hod. 

Na rodinnej farme na kopci medzi Ružovou a Vlčou dolinou v Suchej nad Parnou budete ochutnávať naturálne vína, spoznávať krásy vidieka, koncertovať, debatovať a vychutnávať si život. Brány podujatia sa otvoria poslednú sobotu pred letnými prázdninami a počas celej akcie budú k dispozícii degustačné bary s poctivými suchovskými vínami, ktoré sa pijú už v 19 krajinách na 3 kontinentoch. 

Počas tohto ročníka si pre vás pripravili špeciálne prekvapenie. Už tradične bude možné ochutnať nielen vína z produkcie rodinného vinárstva Magula, tento krát budete mať možnosť spoznať skutočne svetového hosťa. Na podujatí totiž stretnete aj someliera Mariusa Fricka (@winetourette) z kultovej nemeckej Freiheitvinothek (@freiheitvinothek), ktorý predstaví svoj výber prudko pitných naturálnych vín z Nemecka. Ako každý rok sa môžete tešiť tiež na skvelé jedlo, výberovú kávu, zmrzlinu, koncert, prehliadky vínnej pivnice a poriadnu zábavu.

Na koncerte sa tento rok predstaví vychádzajúca hviezda našej hudobnej scény TIMEA.

Počas celého dňa budete môcť zobrať svoje deti na objavný chodník po farme, kde spoznajú rôzne hospodárske zvieratká a zaujímavé rastlinky. Tie odvážnejšie si môžu vysadnúť na čiernych lipicánov Astora a Mistera, k dispozícii bude tiež tvorivá dielnička s animátorkou.

O nealko občerstvenie sa postará najmladšia generácia Magulovcov s projektom Lemonade Boyz a ich výbornými limonádami. 


Vinárstvo Magula je rešpektovaným výrobcom autentických vín, výlučne z vlastných viníc a exportuje takmer celú svoju produkciu do zahraničia. Brány svojho vinárstva pre verejnosť otvára len 1-krát v roku, počas podujatia Vlci a ruže. Nepremeškajte preto túto príležitosť spoznať ich vína i filozofiu a užite si pritom pekný deň na farme medzi Ružovou a Vlčou dolinou.

Vstupné na podujatie je 15 € a v cene sú žetóny na konzumáciu v hodnote 5 € a degustačný pohár. Deti a mládež do 18 rokov majú vstup zdarma.
Lístky v predaji: https://goout.net/sk/vlci-a-ruze-2023/szilmvv/

Psíkov a domácich miláčikov prosím nechajte doma, na farmu majú zvieratá vstup zakázaný.MASTERCLASS: Najlepšie svetové Frankovky so sommelierom Mariusom Frickom

O 16:00 sa uskutoční limitovaná masterclass pod vedením skúseného nemeckého sommeliera Mariusa Fricka z nemeckej Freiheit Vinothek. Ten účastníkov prevedie výnimočnou selekciou Frankoviek od špičkových vinárov zo všetkých relevantných krajín, kde sa táto naša najvýznamnejšia odroda pestuje. Nebudú chýbať ani skutočne ikonické mená a veľké raritky. Nepremeškajte túto mimoriadnu degustáciu, aká možno na Slovensku ešte ani nebola. K dispozícii je len 12 vstupeniek!

Vinár Vladimír Magula dlhodobo pracuje s Frankovkou ako svojou ťažiskovou odrodou a venuje sa jej s mimoriadnou vášňou. Jeho Frankovky, osobitne ikonická Frankovka unplugged vyrobená bez dotyku strojov, zožali úspech na mnohých medzinárodných fórach a pravidelne bývajú radené medzi najlepšie Frankovky zo Slovenska. Degustácia svetových Frankoviek od najlepších vinárov ktorú spolu s Freiheit Vinothek zorganizoval počas festivalu Vlci a ruže bude skutočnou oslavou tejto odrody a mimoriadnym degustátorským zážitkom.

Cena masterclass je 40,- EUR.

Súčasťou degustácie budú single vineyard Frankovky od nasledovných výnimočných vinárov:

 1. Dorli Muhr /AT/
 2. Lassak /DE/
 3. Heimann /HU/
 4. Heinrich /AT/
 5. Magula /SK/
 6. Moric /AT/
 7. Nestarec /CZ/
 8. Schnaitmann /DE/
 9. (Jan) Stávek /CZ/
 10. Triebaumer /AT/
 11. Weninger /AT/


 Link na predaj vstupeniek na Masterclass Svetové Frankovky: https://bit.ly/FRNKVK


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.