VÍNO MASARYK

Spoločnosť VÍNO-MASARYK s.r.o. založil v roku 1996 priekopník vinárstva na Slovensku, rytier vína EVIRS, pán Alojz Masaryk. S láskou sa venuje práci s vínom a vinohradmi od mladosti. V rodinnej firme otcovi pomáhajú zveľaďovať a rozvíjať podnikanie syn, dcéra a nevesta.

Svoje dobré meno a značku sme si vyše 20 rokov budovali na produkcii a propagácii kvalitného vína čisto zo slovenského hrozna. Na pestovanie hrozna v integrovanej produkcii a výrobu odrodových vín využívame moderné technológie pri zachovaní vysokého množstva prírodných látok v ňom.

Víno z tejto oblasti je tvrdšie a pestrejšie v dôsledku zvýšenej koncentrácie železa v pôde. Najmä Frankovka a Skalický rubín majú nielen výbornú chuť, ale blahodarne pôsobia na ľudské zdravie vďaka vysokému obsahu antioxidantov a flavonoidov.

Pre pestrosť ponuky dlhoročne nakupujeme kvalitné hrozno od pestovateľov z Južného Slovenska zo Strekova, Dvorov nad Žitavou a Svätého Petra. Najmä vyše 30-ročná spolupráca s Ing. Ondrejom Korpásom nám priniesla ako prvým možnosť vyrobiť víno z nových odrôd viniča ako je napr. Dunaj a iné zatiaľ menej rozšírené odrody. Ponúkame každoročne široký sortiment bielych, červených a ružových vín v menších množstvách, a preto si ich môžete zakúpiť buď priamo vo našej predajni v Skalici, alebo vo vybraných gastronomických prevádzkach, nie však vo veľkoobchode.

Ochutnávky vín sú súčasťou služieb, ktoré poskytujeme zákazníkom v historických priestoroch 380-ročného bývalého Mestského pivovaru, alebo po dohode priamo u zákazníka.

Starobylé mesto Skalica, kde k červenému vínu patrí Skalický trdelník, je známe aj množstvom pamiatok. Na motívy románskej rotundy Sv. Juraja, v blízkosti ktorej sídli firma, sme si dali vyrobiť zaujímavú originálnu fľašu. Je to tip na skvelý darček a odniesť si v nej môžete značky Enem, Sami Máme Málo, Tré Ondré, Skalický rubín aj Frankovku modrú.