Víno a levaduľa 2018 (7.7.2018)

jún 19, 2018 06:41 · 2 minúty čítania

Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov vás pozýva v sobotu 7. júla 2018 (v čase od 15:00 do 23:00 hod.) v lokalite pod Starou horou v Pezinku na 7. ročník podujatia „VÍNO A LEVANDUĽA“.

Milovníci vína a prírody budú mať možnosť navštíviť jedinečné prostredie malebnej vinohradníckej lokality pod Starou horou. Novoobnovené územie s revitalizovanými kamenicami a po prvýkrat i so sochou patróna vinohradníkov sv. Urbana sú ideálnym miestom pre ochutnávanie vína v jeho prirodzenom prostredí.

Svoju produkciu bude prezentovať 32 výrobcov z Pezinského vinohradníckeho rajóna. Putovanie vinicami a ochutnávanie vína návštevníci zavŕšia prehliadkou unikátneho, odrodovo pestrého vinohradu, vysadeného na kamenných terasách Starej hory. Snúbi sa v ňom vinič s rôznorodou skladbou pôvodnej, ale aj stredomorskej flóry, predovšetkým výsadbou levandule. Organizátori zabezpečia pre hostí okrem dobrého vína aj ponuku tradičnej gastronómie, ľudovo umeleckých výrobkov, keramiky a tvorivé dielne pre najmenších návštevníkov. Veríme, že počasie bude milosrdné, napriek tomu všetkým odporúčame univerzálny slnečník/dáždnik.

Vstupenka: 14€ (pri kúpe vstupenky v predpredaji získate 10 degustačných lístkov naviac)

Základná vstupenka obsahuje:

- 30 degustačných lístkov na ochutnávku vína v celkovej hodnote 10,- € (hodnota 1 lístka je 0.25€, účastníci si môžu dokupovať lístky podľa potreby na vyznačených stanoviskách),

- degustačný pohár s taštičkou

- vstup do levanduľovej záhrady

- orientačná mapka so zoznamom účastníkov a ďalšími informáciami.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.