Najnovšie články a podujatia

zaujímavé fakty o víne

Zweigeltrebe: Odroda s temnou minulosťou?

Zweigeltrebe je populárna modrá muštová odroda pôvodom zo susedného Rakúska. Vyznačuje sa tmavou farbou, bohatou chuťou a tónmi bobúľ, korenia a dymu. Za jej vznikom v roku 1922 stojí rakúsky šľachtiteľ Friedrich Zweigelt.

ako vybrať víno na svadbu

Ako vybrať víno na svadbu: Kompletný sprievodca pre nezabudnuteľný zážitok

Svadba sa blíži, napätie a nervozita stúpajú. Skvelé, DJ-a ste vyriešili, klobúk dole aj za vybavenie kvalitnej cukrárky. Všetci však vieme, že jedným z pilierov úspešnej svadby je okrem vzájomnej vrúcnej lásky nastávajúcich novomanželov aj vhodná pijatika. Zatiaľ čo vybrať tvrdý alkohol nemusí predstavovať až taký problém, výber svadobného vína môže byť už tvrdší oriešok. Pozrime sa na to, na čo treba pri kúpe svadobných vín dbať.

inzercia

Víno a gouda

Rôzne druhy goudy si vyžadujú dobrú ruku pri výbere vhodných vín. Niektoré korenisté vínka sa môžu rýchlo zdať príliš prehnané s mladým syrom, zatiaľ čo vína, ktoré sú príliš ľahké, riskujú, že sa stratia spolu s pikantnými variantmi syra. Ku goude možno v zásade podávať červené aj biele víno.

vajnkošt

Koštovka domáceho vína vo Vajnoroch – VAJNKOŠT 2024

4.5. – 4.5.2024

Bratislavská mestská časť Vajnory sa pýši veľkým kultúrnym a prírodným bohatstvom. Niekedy sa však zdá, že náš vzťah k tomuto bohatstvu je omnoho chudobnejší. Svedčia o tom práve Vajnorské vinohrady, ktoré neraz končia ako skládky odpadu alebo ako opustené lukratívne pozemky vhodné na výstavbu, tak ako tomu je v susednej Rači.

bojná

Úspešný 13. ročník Výstavy a ochutnávky vín v obci Bojná

13.4. – 13.4.2024 · Tlačová správa

13.4.2024 - od 19:00 sa konal v obci Bojná tradičný už 13. ročník Výstavy a ochutnávky vín, ktorý prilákal záujemcov o kvalitné vína z celého regiónu. Komisia celkovo ohodnotila 156 vzoriek bieleho, červeného a ružového vína. Degustační komisári pod odborným vedením Mareka Fiksela celkovo udelili vínam 17 zlatých medailí, 67 strieborných medailí a 37 bronzových medailí.

adrián selnekovič

Adrián Selnekovič: Som toho názoru, že keď sa naše víno otvorí, musí v človeku zahrať pieseň

Čas nezastavíte. Vie to aj mnoho starších skúsených vinárov, ktorí pomaly, ale isto odovzdávajú pomyselné žezlá vlastnoručne vybudovaných vinárstiev svojim deťom či vnúčatám. Nastupuje generácia mladých energických vinárov, ktorí do vinárstiev vnášajú mladú krv. Na Slovensku je však skôr raritou, keď sa objaví mladý chalan s vášňou k vínu a vinárstvu, ktorý sa po rokoch štúdia enológie a malovinárskej praxe rozhodol, že si vybuduje vlastné vinárstvo úplne od základov. Jedným z takýchto ľudí je Adrián Selnekovič. O tom ako sa k vínu dostal a aké boli začiatky jeho vinárstva Selnekovič winery, sme sa s ním porozprávali v priestoroch jeho vínnej pivnice.

le mondial des vins blancs

Marcová medailová žatva slovenských vín

Tlačová správa

Slovenské vína zažili nesmierne úspešný marec! O tom, že naše vína sa kvalitou radia medzi absolútnu svetovú špičku snáď už nikto nepochybuje. Potvrdili to aj uplynulý mesiac vo Francúzsku, kde sa uskutočnili hneď 2 významné medzinárodné súťaže vín: Vinalies Internationales v Cannes a Le Mondial des vins Blancs v Štrasburgu.

šenkvice

Za vínom do Šenkvíc 2024

27.4.2024

Spolok vinohradníkov a vinárov zo Šenkvíc vás pozýva už po 13. krát do tejto čarovnej vinohradníckej obce. Svoje víno, pivničky, výrobné a prezentačné priestory Vám predstaví 31 vinárov. Patrónom 13. ročníka je dlhoročný aktívny vinár Jaromír Augustinič.

nitra

Nitra žije vínom 2024

1.6.2024

Podujatie umožní návštevníkom spoznať chute, vône a farby slovenských vín.

vajnorská vínna muška

Znovu oživenie tradície domáceho vína vo Vajnoroch

23.3.2024

Všetkých srdečne pozývame na akciu Vajnorská vínna muška 2024

Odporúčame

Obľúbené články

Facebook

Pomoc Ukrajine

Pomôžte ľuďom z Ukrajiny

Knihy o víne

Knihy o víne na Martinus.sk

Reklama

Partneri

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.